Nonstop lékárna Otevřít hlavní menu

Hledejte příbalové informace a souhrnné informace o lécích.

Naše databáze obsahuje více než 4000 příbalových letáků.Nejnovější příspěvky na blogu

Tuková bulka pod kůží

Všimli jste si na ruce nebo jinde na svém těle malé kulaté bouličky? Pravděpodobně se jedná o tukovou bulku, tzv. gangliónovou cystu, nebo-li lipom. Nemusíte tedy propadat panice, protože není nebezpečná. Lékaře vyhledejte v případě, že se boulička zvětšuje nebo bolí.

Autor: VerPřidáno: 08.02.2021

Příčiny a léčba průjmu

Pokud člověka trápí průjem, znamená to, že se jeho organismus brání a zbavuje se škodlivých toxinů. Většinou během jednoho až dvou dnů sám zmizí. Příčinou je virová nebo bakteriální infekce z potravy nebo nápojů, vliv stresu, užívání antibiotik nebo nedostatek vitamínů a minerálů. U dětí je zapotřebí průjem pohlídat a raději kontaktovat lékaře, protože při tomto onemocnění může dojít až k dehydrataci.

Autor: VerPřidáno: 28.01.2021

Nitroděložní tělísko – cena, spolehlivost, rizika, hormony

Již dávno neplatí, že by nitroděložní tělísko bylo určeno jen ženám po porodu. Dnes je vhodné i pro ženy, které se na těhotenství teprve chystají. Nitroděložní tělísko je vhodná antikoncepce, která existuje v hormonální i nehormonální verzi. Je jednou z nejspolehlivějších antikoncepčních metod a zdravotní rizika pro ženu jsou v dnešní době téměř nulová.

Autor: VerPřidáno: 14.01.2021

Jarní detox těla i mysli

Jarní období je ideální na očistu těla i duše, obzvlášť pokud vás po zimě trápí únava, pocit vyčerpání a nahromaděného stresu. Věnujte proto sami sobě pár hodin až dní a uvidíte, že se vám tělo i hlava odvděčí. Jak tedy správně postupovat při jarní detoxikaci a vyvarovat se zásadním chybám?

Autor: VerPřidáno: 27.03.2020

Bolest břicha

„Bolí mě břicho“ – častá věta, mnoho významů a příčin. Určit snadněji diagnostiku problému pomůže lokace konkrétního místa bolesti. Může jít o běžný problém např. bolest po konzumaci tučnějšího nebo těžšího jídla, ale také v horším případě o záněty, vředy nebo rakovinu. V každém případě není dobré bolest břicha podceňovat.

Autor: VerPřidáno: 05.03.2020