Souhrnné informace o léku - FIBCLOT
"V Tento léčivý přípravek podléhá dalšímu sledování. To umožní rychlé získání nových informací o bezpečnosti. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili jakákoli podezření na nežádoucí účinky. Podrobnosti o hlášení nežádoucích účinků viz bod 4.8.
1. NÁZEV PŘÍPRAVKU
Fibclot 1,5 g prášek a rozpouštědlo pro injekční/infuzní roztok.
2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
fibrinogenum humanum
Jedna injekční lahvička přípravku Fibclot obsahuje nominálně fibrinogenum humanum 1,5 g.
Po rekonstituci ve 100 ml rozpouštědla (voda pro injekci) obsahuje přípravek Fibclot nominálně fibrinogenum humanum 15 mg/ml.
Účinnost je stanovena v souladu s monografií Evropského lékopisu pro lidský fibrinogen (fibrinogenum humanum).
Vyrobeno z plazmy lidských dárců.
Pomocné látky se známým účinkem:
Jedna injekční lahvička přípravku obsahuje maximálně 69 mg sodíku.
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.
3. LÉKOVÁ FORMA
Prášek a rozpouštědlo pro injekční/infuzní roztok.
Bílý nebo světle žlutý prášek v injekční lahvičce.
4 KLINICKÉ ÚDAJE
4.1. Terapeutické indikace
Léčba a perioperační profylaxe krvácení u pacientů s vrozenou hypofibrinogenemií nebo afibrinogenemií se sklonem ke krvácení. Přípravek Fibclot je indikován k léčbě všech věkových skupin.
4.2. Dávkování a způsob podání
Léčba se má zahajovat pod dohledem lékaře se zkušenostmi s léčbou poruch koagulace.
Dávkování
Dávkování a doba trvání substituční terapie závisí na závažnosti poruchy, místě a rozsahu krvácení a na klinickém stavu pacienta.
Je třeba stanovit (funkční) hladinu fibrinogenu, aby bylo možné vypočítat individuální dávkování. Dávka a četnost podání se musí stanovit u každého pacienta individuálně na základě pravidelného měření hladiny plazmatického fibrinogenu, neustálého sledování klinického stavu pacienta a jiných použitých substitučních terapií.
Normální hladina plazmatického fibrinogenu se pohybuje v rozmezí 1,5 – 4,5 g/l. U vrozené hypofibrinogenemie nebo afibrinogenemie představuje kritickou hladinu plazmatického fibrinogenu, pod kterou může dojít ke krvácením, přibližně hodnota 0,5 – 1,0 g/l.
-
V případě velké chirurgické intervence je nezbytné přesné sledování substituční terapie pomocí koagulačních testů.
Léčba krvácení a profylaxe u pacientů s vrozenou hypofibrinogenemií nebo afibrinogenemií a se známým sklonem ke krvácení.
K léčbě nechirurgických krvácivých příhod se doporučuje zvýšit hladinu fibrinogenu na 1 g/l a udržet fibrinogen na této hladině, dokud není hemostáza pod kontrolou, a na hladině vyšší než 0,5 g/l, dokud nedojde k úplnému zhojení.
K prevenci nadměrného krvácení během chirurgických zákroků se doporučuje profylaktická léčba na zvýšení hladiny fibrinogenu na 1 g/l a udržování fibrinogenu na této hladině, dokud není hemostáza pod kontrolou, a na hladině vyšší než 0,5 g/l, dokud nedojde k úplnému zhojení.
-
V případě chirurgického zákroku nebo léčby nechirurgického krvácení se dávka vypočítá takto:
-
– 0,053 (g/kg)/(g/l) u dětí a dospívajících <40 kg tělesné hmotnosti
-
– 0,043 (g/kg)/(g/l) u dospělých a dospívajících >40 kg tělesné hmotnosti.
-
– Výpočet recovery pacienta:
-
– Výpočet dávky pro zvýšení na 1,0 g/l:
1,0 g/l x 1 / 20,0 (g/l)/(g/kg) [nebo 0,050 (g/kg)/(g/l)] x 60 kg = 3 g
V případě naléhavé situace, kdy výchozí hladina fibrinogenu není známa, je doporučená počáteční dávka 0,05 g na kg tělesné hmotnosti podávaná intravenózně u dospělých a dospívajících >40 kg tělesné hmotnosti a 0,06 g/kg tělesné hmotnosti u pediatrických pacientů <40 kg tělesné hmotnosti.
Následné dávkování (dávky a četnost injekcí) se upraví podle klinického stavu pacienta a laboratorních výsledků.
Biologický poločas fibrinogenu je 3–4 dny. Při absenci spotřeby tak není opakovaná léčba lidským fibrinogenem obvykle nutná. Vzhledem k tomu, že v případě opakovaného podání za účelem profylaxe dochází k nahromadění přípravku, se má dávka a četnost podávání stanovit na základě terapeutických cílů lékaře pro daného pacienta.
Pediatrická populace
Data ukazují, že in vivo recovery a poločas u dětí a dospívajících <40 kg tělesné hmotnosti je nižší než u dospělých a dospívajících >40 kg tělesné hmotnosti (viz bod 5.2). Proto je třeba k výpočtu dávkování přípravku Fibclot používat upravené recovery v příslušných skupinách tělesné hmotnosti, pokud není recovery konkrétního pacienta známo. Dá se očekávat, že tělesná hmotnost <40 kg pokrývá věkový rozsah od narození až po cca 12 let. Dávkování (dávky a frekvence injekcí) je třeba upravit na základě individuální klinické odpovědi.
Způsob podání
Intravenózní podání infuzí nebo injekcí.
Přípravek Fibclot se má podávat pomalou intravenózní infuzí při maximální rychlosti 4 ml/min. Návod k rekonstituci tohoto léčivého přípravku před jeho podáním je uveden v bodě 6.2 a 6.6.
4.3. Kontraindikace
Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1.
4.4. Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Tromboembolické příhody
Jsou-li pacienti léčeni lidským fibrinogenem, existuje riziko trombózy, zejména při vysoké dávce nebo po opakovaném podávání dávek. Pacienti, kterým je podáván lidský fibrinogen, musí být pečlivě sledováni s ohledem na známky a příznaky trombózy.
U pacientů s ischemickou chorobou srdeční nebo infarktem myokardu v anamnéze, u pacientů s onemocněním jater, u peri a pooperačních pacientů, u novorozenců, u pacientů vystavených riziku tromboembolických příhod nebo diseminované intravaskulární koagulace se musí potenciální přínos léčby lidským plazmatickým fibrinogenem zvážit oproti riziku tromboembolických komplikací. Je nutná opatrnost a pečlivé sledování pacienta.
Alergické reakce nebo reakce anafylaktického typu
Objeví-li se alergické reakce nebo reakce anafylaktického typu, musí se podávání injekce/infuze okamžitě ukončit. V případě anafylaktického šoku je třeba použít standardní lékařský postup léčby šoku.
Přenosná agens
Standardní opatření pro prevenci infekcí způsobených použitím léčivých přípravků připravených z lidské krve nebo plazmy zahrnují výběr dárců, screening jednotlivých a směsných vzorků plazmy na přítomnost specifických infekčních markerů a zavedení účinných výrobních postupů k inaktivaci/odstranění virů. Přes všechna tato opatření nelze při podávání léčivých přípravků vyrobených z lidské krve nebo plazmy zcela vyloučit možnost přenosu infekčních agens. To platí i pro jakékoli neznámé nebo nově vznikající viry či jiné patogeny.
Přijatá opatření se považují za účinná vůči obaleným virům, jako je virus lidské imunodeficience (HIV), virus hepatitidy B (HBV) a virus hepatitidy C (HCV), a vůči neobalenému viru hepatitidy A (HAV). Přijatá opatření mohou mít omezený užitek vůči neobaleným virům, jako je parvovirus B19. Infekce způsobená parvovirem B19 může být závažná u těhotných žen (infekce plodu) a u jedinců s imunodeficiencí nebo zvýšenou erytropoézou (např. hemolytická anemie).
U pacientů, kterým je pravidelně/opakovaně podáván lidský fibrinogen získaný z plazmy je třeba zvážit vhodnou vakcinaci (proti hepatitidě A a B).
Důrazně se doporučuje zaznamenat při každém podání přípravku Fibclot pacientovi název a číslo šarže přípravku, aby bylo možné zpětně přiřadit k pacientovi číslo použité šarže.
Imunogenita
V případě substituční terapie koagulačními faktory u jiných vrozených deficitů byly pozorovány protilátkové reakce, avšak v současnosti nejsou k dispozici žádné údaje v souvislosti s fibrinogenem.
Hladina sodíku
Přípravek obsahuje maximálně 3 mmol (nebo 69 mg) sodíku/injekční lahvičku. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.
Pediatrická populace
Pro pediatrickou populaci platí stejná upozornění a opatření.
4.5. Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
Nejsou známy žádné interakce přípravků obsahujících lidský fibrinogen s jinými léčivými přípravky.
4.6. Fertilita, těhotenství a kojení
Bezpečnost použití přípravků obsahujících lidský plazmatický fibrinogen u člověka v těhotenství a během kojení nebyla prokázána v kontrolovaných klinických studiích.
Klinické zkušenosti s přípravky obsahujícími fibrinogen při léčbě porodních komplikací naznačují, že se nemusí očekávat žádné škodlivé účinky na průběh těhotenství nebo na zdraví plodu či novorozence.
4.7. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Přípravek Fibclot nemá žádný nebo má zanedbatelný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.
4.8. Nežádoucí účinky
Tabulkový seznam nežádoucích účinků
Nežádoucí účinky uvedené v tabulce níže byly hlášeny z dat u 47 pacientů s vrozeným deficitem fibrinogenu zařazených do tří klinických intervenčních studií a jedné neintervenční postmarketingové studie bezpečnosti. V průběhu těchto studií bylo hlášeno 39 nežádoucích účinků u 14/47 (29,8 %) pacientů, kterým bylo podáno celkem 631 infuzí přípravku Fibclot.
Nejčastěji hlášeným účinkem po podání přípravku Fibclot byla bolest hlavy, která se vyskytla u 1,4 % infuzí (9/631 infuzí), všechny z nich byly mírné až střední intenzity, nastaly do 48 hodin po podání infuze a vyřešily se bez následků.
Nejvýznamnější účinky jsou popsány podle klasifikace MedDRA (třída orgánových systémů a preferovaný termín). Četnosti byly určeny na jednu infuzi podle těchto pravidel: velmi časté (>1/10); časté (>1/100 až <1/10); méně časté (>1/1000 až <1/100); vzácné (>1/10 000 až <1/1000); velmi vzácné (<1/10 000).
Tabulka 1: Nežádoucí účinky léků u pediatrické a dospělé populace s vrozeným deficitem
Standardní třída orgánových systémů dle MedDRA | Nežádoucí účinky | Četnost na jednu infuzi |
Poruchy imunitního systému | Alergické reakce/reakce anafylaktického typu (včetně anafylaktického šoku, bledosti, zvracení, kašle, sníženého krevního tlaku, třesavky, kopřivky) | Méně časté* |
Poruchy nervového systému | Bolest hlavy Závrať | Časté Méně časté |
Poruchy ucha a labyrintu | Tinitus | Méně časté |
Cévní poruchy | Tromboembolické příhody (včetně hluboké žilní trombózy, povrchové tromboflebitidy) (viz bod 4.4) | Méně časté |
Respirační, hrudní a mediastinální poruchy | Astma | Méně časté |
Gastrointestinální poruchy | Zvracení** | Méně časté |
Poruchy kůže a podkožní tkáně | Erytematózní vyrážka | Méně časté |
Erytém | Méně časté | |
Podráždění kůže | Méně časté | |
Noční pocení | Méně časté | |
Celkové poruchy a reakce v místě aplikace | Pocit horka | Méně časté |
* u pediatrických pacientů „časté“ **zvracení související s bolestí hlavy
Informace o bezpečnosti vzhledem k přenosným agens viz bod 4.4.
Celkový bezpečnostní profil u pacientů léčených přípravkem Fibclot v jiných klinických situacích vyžadujících terapii fibrinogenem se neliší.
Pediatrická populace:
Z 47 pacientů zařazených do analýzy bezpečnosti u vrozeného deficitu fibrinogenu bylo 26 pacientů ve věku <18 let, 3 ve věku 13–17 let, 12 ve věku 7–12 let a 11 <6 let. Frekvence, typ a závažnost nežádoucích účinků je podobná u dospělých a u pediatrických pacientů kromě reakcí alergického/anafylaktického typu, které se objevily s obvyklou frekvencí (u 2 dětí ve věku 1 a 5 let).
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
Webové stránky:
4.9. Předávkování
Aby se zabránilo předávkování, je indikována pravidelná kontrola hladiny fibrinogenu v plazmě během léčby (viz bod 4.2).
V případě předávkování se zvyšuje riziko rozvoje tromboembolických komplikací.
5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
5.1. Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina: hemostatika, lidský fibrinogen
ATC kód: B02BB01
Lidský fibrinogen (koagulační faktor I) se v přítomnosti trombinu, aktivovaného koagulačního faktoru XIII (FXIIIa) a vápníkových iontů mění na stabilní a elastickou trojrozměrnou fibrinovou hemostatickou sraženinu.
Podání lidského fibrinogenu vede ke zvýšení hladiny plazmatického fibrinogenu a může dočasně napravit koagulační poruchu u pacientů s deficitem fibrinogenu.
U vrozeného deficitu fibrinogenu 3 multicentrické, otevřené, nerandomizované klinické studie (jedna u dospělých, jedna u dospívajících a jedna u dětí) vyhodnocovaly klinickou farmakologii, bezpečnost a účinnost přípravku Fibclot. Kromě toho jedna neintervenční postmarketingová studie bezpečnosti zahrnovala dospělé a pediatrické pacienty.
Do klinické farmakologické části každé klinické studie (viz bod 5.2) bylo zařazeno celkem 31 pacientů s afibrinogenemií, kteří dostali fixní jednorázovou dávku přípravku Fibclot 0,06 g/kg. Bylo dosaženo normalizace souhrnných koagulačních testů (např. aktivovaný parciální tromboplastinový čas a protrombinový čas) při hladině fibrinogenu 0,5 g/l a vyšší. Střední změna maximální hodnoty pevnosti koagula (MCF) od doby před infuzí do 1 hodiny po infuzi byla 6,3 mm u pacientů s tělesnou hmotností <40 kg a 10,0 mm u pacientů s tělesnou hmotností >40 kg.
Dospělá populace
V rámci všech studií u vrozeného deficitu fibrinogenu bylo 19 pacientů >18 let se středním věkem 30 let (rozmezí 19–78 let) zařazeno do studií účinnosti buďto při krvácení z důvodu naléhavé léčby nebo operačního zákroku, z nichž 18 mělo afibrinogenemii a 1 měl dysfibrinogenemii. Přípravek Fibclot byl podán při:
-
– 74 nechirurgických krvácivých příhodách u 12 pacientů (včetně 6 velkých příhod u 3 pacientů),
-
– 24 chirurgických zákrocích u 8 pacientů (včetně 8 velkých zákroků u 5 pacientů).
Většina (94,9 %) příhod (93/98) byla vyřešena pomocí jediné dávky přípravku Fibclot (0,050 g/kg na krvácivé příhody a 0,055 g/kg na chirurgický zákrok).
Pediatrická populace
Analýza klinické účinnosti v intervenčních studiích byla založena na 20 pediatrických pacientech <18 let s afibrinogenemií (ve věku 1 až 17 let), kteří dostali přípravek Fibclot v 80 případech, buďto při léčby krvácení nebo jako prevenci nadměrného krvácení během operačního zákroku. Čtrnáct pacientů bylo léčeno přípravkem Fibclot v 55 krvácivých příhodách a 15 pacientů v 25 případech chirurgických zákroků. Střední dávky na jednu infuzi byly 0,064 g/kg pro krvácivé příhody u populace se střední tělesnou hmotností 30 kg a 0,069 g/kg pro chirurgické zákroky u populace se střední tělesnou hmotností 26 kg. Většina (90,0 %) příhod (72/80) byla vyřešena jednou dávkou přípravku Fibclot.
V postmarketingové studii bylo 9 pacientů (včetně 4 dětí) léčeno v rámci dlouhodobé profylaxe alespoň po dobu 12 měsíců střední dávkou 0,059 g/kg jednou týdně. Mezi nimi 3 mladší pacienti dostávali vyšší dávky (medián 0,082 g/kg u batolat a 0,075 g/kg u dětí ve věku 2 a 5 let).
5.2. Farmakokinetické vlastnosti
Biologický poločas fibrinogenu v plazmě je 3–4 dny.
Přípravek se podává intravenózně a je okamžitě dostupný v plazmě v koncentraci odpovídající podané dávce s téměř úplným recovery v rozsahu 79 až 110 % (geometrický střed 93,6 % (geometrický CV 21 %)), jak bylo hlášeno v klinické farmakologické studii zahrnující 14 dospělých a dospívajících pacientů s afibinogenemií.
Farmakokinetický model populace s alometrickým škálováním (tělesná hmotnost) byl vyvinut s použitím dat shromážděných od 31 pacientů s afibrinogenemií ve věku 1 až 48 let: odhadované parametry jsou zobrazeny v tabulce 2. Děti a dospívající s tělesnou hmotností <40 kg měli vyšší clearance, kratší poločas a nižší recovery po jedné hodině po podání infuze než dospívající a dospělí >40 kg. Dá se očekávat, že tělesná hmotnost <40 kg pokrývá věkový rozsah od narození až po cca 12 let.
Tabulka 2. Souhrn farmakokinetických parametrů přípravku Fibclot pro údaje o aktivitě po infuzi 0,06 g/kg na základě farmakokinetických odhadů pro populaci a přírůstek recovery podle tělesné hmotnosti a věkové skupiny: Geometrický střed (geometrické (CV%))
Pacienti <40 kg | Pacienti > 40 kg | Děti <6 let | Děti 7 až 12 let | Dospívající 13 až <18 let | Dospělí >18 let | |
Počet pacientů | 12 | 19 | 6 | 8 | 3 | 14 |
\U( (g.h/l) | 81 (23) | 133 (26) | 74 (15) | 93 (23) | 144 (30) | 136 (26) |
Cl (ml/h/kg) | 0,74 (23) | 0,45 (25) | 0,81 (15) | 0,65 (23) | 0,43 (27) | 0,44 (25) |
t1/2 (h) | 49,0 (12) | 66,7 (19) | 46,6 (10) | 52,1 (10) | 64,2 (10) | 69,3 (20) |
MRT (h) | 70,7 (12) | 96,2 (13) | 67,3 (10) | 75,2 (10) | 92,6 (10) | 100,0 (20) |
Vss (ml/kg) | 52,2 (16) | 43,2 (17) | 54,4 (10) | 48,6 (19) | 39,5 (19) | 43,8 (18) |
Koncentrace fibrinogenu po 1 hodině (g/l) | 1,15 (20) | 1,40 (22) | 1,12 (14) | 1,21 (24) | 1,56 (27) | 1,38 (23) |
Přírůstek recovery po 1 hodině (g/l na g/kg) | 19,1 (20) | 23,3 (21) | 18,7 (14) | 20,1 (24) | 25,4 (24) | 23,1 (22) |
AUC0-m: Oblast pod křivkou od 0 po nekonečno, Cl: clearance, t1/2: poločas úplné eliminace, MRT: střední čas rezistence, Vss: objem distribuce při stabilním stavu
5.3. Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti
Neklinické údaje získané na základě konvenčních farmakologických studií bezpečnosti, toxicity po jedné dávce a po opakovaném podávání a rovněž trombogenicity neodhalily žádné zvláštní riziko pro člověka.
Vzhledem k povaze přípravku nebyly provedeny studie karcinogenity. Studie reprodukce na zvířatech nebyly provedeny, neboť fibrinogen je normální složkou lidského těla.
6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE
6.1. Seznam pomocných látek
Prášek: Arginin-hydrochlorid
Isoleucin
Lysin-hydrochlorid
Glycin
Dihydrát natrium-citrátu
Rozpouštědlo: Voda pro injekci.
6.2. Inkompatibility
Tento léčivý přípravek nesmí být mísen s jinými léčivými přípravky a musí se podávat v samostatné injekci/infuzní lince.
K intravenóznímu podání rekonstituovaného roztoku při pokojové teplotě se doporučuje použít standardní infuzní set.
6.3. Doba použitelnosti
3 roky.
Po rekonstituci je třeba přípravek použít okamžitě. Rekonstituovaný přípravek neskladujte.
6.4. Zvláštní opatření pro uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
Chraňte před mrazem.
Uchovávejte v původním vnějším obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.
Podmínky uchovávání tohoto léčivého přípravku po jeho rekonstituci jsou uvedeny v bodě 6.3.
6.5. Druh obalu a obsah balení
Jedno balení obsahuje:
-
– Prášek (1,5 g lidského fibrinogenu) v injekční lahvičce z bezbarvého skla třídy I uzavřené silikonizovanou brombutylovou zátkou, hliníkovým uzávěrem a plastovým víčkem.
-
– Rozpouštědlo (100 ml vody pro injekci) v injekční lahvičce ze skla třídy II uzavřené brombutylovou zátkou, hliníkovým uzávěrem a plastovým víčkem.
-
– Převodní systém vybavený sterilním filtračním vzduchovým otvorem.
6.6. Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním
Rekonstituce:
V případě potřeby zahřejte obě injekční lahvičky (s práškem a rozpouštědlem) na pokojovou teplotu.
PRÁŠEK
Sejměte ochranné víčko z injekční lahvičky s rozpouštědlem a z injekční lahvičky s práškem.
Dezinfikujte povrch obou zátek.
Sejměte průsvitný ochranný kryt z převodního systému a obnažený ostrý hrot zaveďte za současného otáčení zcela skrz střed zátky injekční lahvičky s rozpouštědlem.
Sejměte šedý ochranný kryt z druhého konce převodního systému. Otočte lahvičku s rozpouštědlem a rychle protlačte volný konec ostrého hrotu skrz střed zátky injekční lahvičky s práškem, aby rozpouštědlo mohlo přetéci do prášku.
Dbejte na to, aby byl hrot neustále ponořen v rozpouštědle, aby se zabránilo předčasnému uvolnění podtlaku.
Během přetékání směrujte krouživým horizontálním pohybem proud rozpouštědla po celém povrchu prášku a podél stěny injekční lahvičky. Ujistěte se, že veškeré rozpouštědlo přeteklo.
Podtlak se na konci převádění automaticky uvolní sterilním vzduchem, pronikajícím vzduchovým otvorem převodního systému.
Oddělte prázdnou injekční lahvičku (od rozpouštědla) s převodním systémem.
Několik minut lahvičkou s přípravkem jemně kružte, abyste zabránili vzniku pěny, dokud se prášek zcela nerozpustí.
Rekonstituovaný přípravek se musí před podáním vizuálně zkontrolovat, zda neobsahuje částice. Rekonstituovaný roztok má být téměř bezbarvý, lehce opalizující. Nepoužívejte roztoky, které jsou zakalené nebo obsahují usazeniny.
Podání:
Přípravek Fibclot má být podáván pouze intravenózně, v jedné dávce, ihned po rekonstituci, rychlostí do 4 ml/min.
Doporučuje se použít infuzní set s 15^m filtrem.
Veškerý nepoužitý léčivý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.
7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
3 Avenue des Tropiques
ZA de Courtaboeuf
91940 Les Ulis
Francie
Tel.: + 33 (0)1 69 82 70 10
Fax: + 33 (0)1 69 82 19 03
8. REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A)
75/071/16-C
Další informace o léčivu FIBCLOT
Jak
se FIBCLOT
podává: intravenózní podání - prášek a rozpouštědlo pro injekční/infuzní roztok
Výdej
léku: na lékařský předpis
Balení: Injekční lahvička
Velikost
balení: 1+1X100ML
Držitel rozhodnutí o registraci daného léku v České republice:
Laboratoire français du fractionnement et des biotechnologies, Les Ulis
E-mail: infomed@lfb.fr
Telefon: +33(0)1 69827004