Souhrnné informace o léku - NAVELBINE
1. NÁZEV PŘÍPRAVKU
NAVELBINE koncentrát pro infuzní roztok
2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
LÉČIVÁ LÁTKA | SLOŽENÍ | |
10 mg/1 ml | 50 mg/5 ml | |
vinorelbini ditartras (mg) | 13,85 | 69,25 |
odpovídá vinorelbinum (mg) | 10,00 | 50,00 |
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1
3. LÉKOVÁ FORMA
Koncentrát pro infuzní roztok
NAVELBINE je čirý bezbarvý až slabě nažloutlý roztok s pH mezi 3,3 až 3,8.
4. KLINICKÉ ÚDAJE
4.1 Terapeutické indikace
Nemalobuněčný karcinom plic
Karcinom prsu v pokročilém stadiu
Hormon-rezistentní karcinom prostaty ve spojení s léčbou nízkými dávkami perorálních kortikoidů.
4.2 Dávkování a způsob podání
Výhradně intravenózní aplikace po odpovídajícím naředění.
Intratekální aplikace přípravku NAVELBINE může být fatální.
Pokyny k použití a manipulaci: viz bod 6.6.
Doporučuje se provést infuzi přípravku NAVELBINE po dobu 6 až 10 minut po naředění ve 20–50 ml injekčního roztoku chloridu sodného 9 mg/ml (0,9 %) nebo v 5% roztoku glukózy.
Po aplikaci má vždy následovat propláchnutí žíly infuzí alespoň 250 ml izotonického roztoku.
Nemalobuněčný karcinom plic a karcinom prsu v pokročilém stádiu
Při monoterapii činí obvyklá dávka 25–30 mg/m2 jednou týdně.
Při kombinované chemoterapii se obvykle dodržuje běžná dávka (25–30 mg/m2), avšak četnost podání se snižuje, např. v 1. a 5. den každé tři týdny, popř. v 1. a 8. den každé tři týdny, podle protokolu léčby.
Hormon-rezistentní karcinom prostaty:
Obvyklá podávaná dávka je 30 mg/m2 v 1. a 8. den každé 3 týdny, společně s každodenně podávanými kortikosteroidy v nízkých dávkách (tj. hydrokortison 40mg denně).
Podání u starších pacientů
Klinické zkušenosti nezaznamenaly relevantní rozdíly u starších pacientů, pokud jde o odezvu léčby, ačkoliv vyšší citlivost u některých starších pacientů nelze vyloučit. Věk nemění farmakokinetické vlastnosti vinorelbinu.
Podání u pacientů s poruchou funkce jater
Farmakokinetické vlastnosti přípravku NAVELBINE se u pacientů se středně závažným či závažným poškozením jater nemění. Jako preventivní opatření se přesto doporučuje u pacientů se závažným poškozením jater snížená dávka 20 mg/m2 a podrobné sledování hematologických parametrů (viz body 4.4 a 5.2).
Podání u pacientů s poruchou funkce ledvin
S ohledem na nevýznamné vylučování přes ledviny neexistuje farmakokinetické odůvodnění pro snížení dávky přípravku NAVELBINE u pacientů s ledvinovou insuficiencí (viz body 4.4 a 5.2).
Podání u dětí
Bezpečnost a účinnost u dětí nebyla hodnocena a podání se tedy nedoporučuje.
4.3 Kontraindikace
- Známá hypersenzitivita na vinorelbin a ostatní vinka alkaloidy nebo na kteroukoli pomocnou látku (uvedenou v bodě 6.1).
- Počet neutrofilů < 1500/mm3 nebo závažná infekce – současná nebo nedávná (do 2 týdnů)
- Počet trombocytů < 100 000/mm3
- V kombinaci s vakcínou proti žluté zimnici (viz bod 4.5)
- Kojení. (viz bod 4.6)
4.4 Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Zvláštní upozornění
NAVELBINE má být aplikován pod kontrolou lékaře se zkušenostmi s používáním chemoterapie.
Jelikož hlavním rizikem souvisejícím s přípravkem NAVELBINE je inhibice hematopoetického systému, mají se během léčení provádět podrobná hematologická vyšetřování (určení hladiny hemoglobinu a leukocytů, neutrofilů a trombocytů v den každého nového podání přípravku).
Hlavním nežádoucím účinkem omezujícím dávku je neutropenie. Tento účinek není kumulativní a jeho vrchol nastává 7 až 14 dnů po podání; návrat k normálu proběhne mezi 5 až 7 dny. Je-li počet neutrofilů nižší než 1500 /mm3 a/nebo počet trombocytů nižší než 100 000/mm3, má být léčba odložena až do obnovy normálních hodnot.
Objeví-li se u pacientů známky nebo příznaky infekce, mají být urychleně vyšetřeni.
Zvláštní opatření pro použití
Je nutné věnovat zvláštní péči při předepisování přípravku pacientům s anamnézou ischemické choroby srdeční (viz bod 4.8).
Farmakokinetické vlastnosti přípravku NAVELBINE se u pacientů se středně závažným či závažným poškozením jater nemění. Pro úpravu dávky u této konkrétní skupiny pacientů viz bod 4.2.
S ohledem na nízkou úroveň vylučování ledvinami neexistuje farmakokinetické odůvodnění pro snížení dávky přípravku NAVELBINE u pacientů s poškozením funkce ledvin (viz bod 4.2).
Přípravek NAVELBINE nemá být podáván souběžně s radioterapií, jestliže oblast ozáření zahrnuje i játra.
Tento přípravek je konkrétně kontraindikován pro očkování proti žluté zimnici a jeho souběžné používání s jinými oslabenými živými vakcínami se nedoporučuje.
Je nutné postupovat obezřetně při kombinování přípravku NAVELBINE a silných inhibitorů nebo induktorů CYP3A4 (viz bod 4.5 – Interakce specifické pro vinorelbin), a jeho kombinace s fenytoinem (stejně jako všemi cytotoxiky) a s itrakonazolem (stejně jako se všemi vinka alkaloidy) se nedoporučuje.
Je nutné důsledně zamezit jakémukoliv kontaktu s očima: existuje riziko závažného podráždění i ulcerace rohovky, dojde-li ke vstříknutí léku pod tlakem. V případě kontaktu se mají oči ihned vymýt roztokem chloridu sodného 9 mg/ml (0,9 %).
V japonské populaci bylo častěji hlášeno intersticiální plicní onemocnění. U této specifické populace je potřebná zvláštní pozornost.
-
4.5 Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
S ohledem na zvýšení rizika trombózy v případě nádorových onemocnění je časté používání antikoagulancií. Vysoká variabilita srážlivosti v průběhu onemocnění u jednotlivých pacientů a možnost interakce mezi perorálními antikoagulancii a požadovanou protinádorovou chemoterapií vyžaduje zvýšení frekvence monitorování INR ( mezinárodního normalizovaného poměru) v případě rozhodnutí, že pacient bude léčen perorálními antikoagulancii.
- Kontraindikované souběžné používání :
- Nedoporučené souběžné používání:
- Souběžné používání, které je nutné zvážit:
Itrakonazol: vyšší neurotoxicita vinka alkaloidů kvůli snížení jejich jaterního metabolismu.
- Souběžné používání, které je nutné zvážit:
Mitomycin C: zvýšené riziko bronchospasmu a dyspnoe, ve výjimečných případech byla pozorována intersticiální pneumoninitida.
- Jelikož vinka alkaloidy jsou známé jako substrát pro P-glykoprotein a s ohledem na neexistenci specifické studie, je nutné postupovat obezřetně při kombinaci přípravku NAVELBINE se silnými modulátory tohoto membránového transportéru.
- Kombinace přípravku NAVELBINE s jinými léčivy se známým toxickým účinkem na kostní dřeň pravděpodobně zhorší myelosupresivní nežádoucí účinky.
- Jelikož se na metabolismu vinorelbinu podílí především CYP 3A4, mohla by kombinace se silnými inhibitory tohoto izoenzymu (např. ketokonazol, itrakonazol) zvýšit koncentraci vinorelbinu v krvi a kombinace se silnými induktory tohoto izoenzymu (např. rifampicin, fenytoin) by mohla snížit jeho koncentraci v krvi.
- Neexistuje vzájemná farmakokinetická interakce při kombinování přípravku NAVELBINE s cisplatinou v průběhu několika léčebných cyklů. Výskyt granulocytopenie související
s používáním přípravku NAVELBINE v kombinaci s cisplatinou je ale vyšší než v případě samotného přípravku NAVELBINE.
- Současné podávání vinorelbinu a lipatinibu v jedné klinické studii fáze I naznačilo zvýšenou incidenci neutropenie stupně 3/4. V této studii byla doporučená dávka intravenózní formy vinorelbinu v třítýdenním schématu 1. den a 8. den 22,5 mg/m2 při kombinaci s lapatinibem v dávce 1 000 mg podávaným každý den. Tento typ kombinace se musí podávat opatrně.
4.6 Fertilita, těhotenství a kojení
Těhotenství:
O podávání vinorelbinu těhotným ženám není k dispozici dostatek údajů. Studie na zvířatech prokázaly embryotoxicitu a teratogenitu (viz bod 5.3). Na základě výsledků studií na zvířatech a farmakologického účinku léčivého přípravku existuje riziko embryonálních a fetálních abnormalit.
Přípravek NAVELBINE se proto nesmí podávat v těhotenství, ledaže by individuální očekávaný přínos jasně převažoval nad potenciálními riziky. Pokud během léčby dojde k otěhotnění, je nutno pacientku informovat o rizicích pro nenarozené dítě a je nutno ji pečlivě sledovat. Je nutno zvážit možnost porady s genetikem.
Ženy ve fertilním věku:
Ženy ve fertilním věku musí během léčby a po dobu 3 měsíců po jejím ukončení používat účinnou antikoncepci.
Kojení:
Není známo, zda je vinorelbin vylučován do mateřského mléka. Vylučování přípravku NAVELBINE do mléka nebylo zkoumáno při studiích na zvířatech. Riziko pro kojence nelze vyloučit, takže kojení musí být před zahájením léčby přípravkem NAVELBINE ukončeno
Fertilita:
Muži léčení přípravkem NAVELBINE by neměli během léčby a až 3 měsíce po jejím ukončení zplodit dítě. Před zahájením léčby by mělo být doporučeno provedení konzervace spermatu s ohledem na možnost ireverzibilní infertility v důsledku léčby vinorelbinem.
4.7 Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Nebyly provedeny žádné studie účinků na schopnost řídit a obsluhovat stroje, ale na základě svého farmakodynamického profilu vinorelbin tuto schopnost neovlivňuje. Přesto je u pacientů léčených vinorelbinem nutné postupovat obezřetně s ohledem na některé nežádoucí účinky léku.
4.8 Nežádoucí účinky
Níže jsou uvedeny nežádoucí účinky pozorované jako více než jen izolované případy; účinky jsou seřazeny podle třídy orgánu a četnosti. Četnost je definována jako: velmi časté (> 1/10), časté (> 1/100 až < 1/10), méně časté (> 1/1000 až < 1/100), vzácné (> 1/10000 až < 1/1000), velmi vzácné (< 1/10000), podle úmluvy MedDRA pro četnost a klasifikace systémových orgánů.
Nejčastěji pozorované nežádoucí účinky na lék jsou útlum kostní dřeně spojený s neutropenií a anémie, neurologické poruchy, gastrointestinální toxicita s nauzeou, zvracením, stomatitida a zácpa, přechodné zvýšení jaterních testů, alopecie a lokální flebitida.
Další nežádoucí účinky ze zkušeností po registraci byly doplněny podle klasifikace MedDRA a jejich četnost byla stanovena jako není známo.
Reakce byly popsány na základě klasifikace WHO (stupeň 1=G1; stupeň 2=G2; stupeň 3=G3; stupeň 4=G4; stupeň 1–4=G1–4; stupeň 1–2=G1–2; stupeň 3–4=G3–4).
Infekce a infestace
Časté: | – Bakteriální, virové a mykotické infekce různých částí těla (respirační, močové, gastrointestinální), mírné až středně závažné, obvykle lze upravit vhodnou léčbou. |
Méně časté: |
|
Velmi vzácné: | – Komplikovaná septikemie, někdy až fatální. |
Není známo | – Neutropenická sepse. |
Poruchy krve a lymfatického systému
Velmi časté: |
|
Časté: | – Trombocytopenie (G3–4: 2,5 %) se může objevit, ale jen málokdy je závažná. |
Není známo |
|
Poruchy imunitního systému
Není známo: | – Systémové alergické reakce jako anafylaxe, anafylaktický šok či anafylaktoidní reakce. |
Není známo – Syndrom nepřiměřené sekrece antidiuretického hormonu (SIADH).
Vzácné: – Závažná hyponatremie.
Není známo – Anorexie.
Velmi časté: – Neurologické poruchy (G 3–4: 2,7 %) včetně ztráty hlubokých šlachových reflexů.
– Po delší chemoterapii byla pozorována slabost dolních končetin.
Méně časté: – Nepříliš časté jsou závažné parestézie se senzorickými a motorickými příznaky.
Tyto účinky jsou většinou reverzibilní.
Srdeční poruchy
Vzácné: | – Ischemická choroba srdeční (angina pectoris, infarkt myokardu, někdy fatální). |
Velmi vzácné: | – Tachykardie, palpitace a poruchy srdečního rytmu. |
Cévní poruchy Méně časté: | – Hypotenze, hypertenze, červenání a periferní chlad. |
Vzácné: | – Těžká hypotenze, kolaps. |
Respirační, hrudní a mediastinální poruchy
Méně časté: | – V souvislosti s léčbou přípravkem NAVELBINE se mohou objevit dyspnoe a bronchospasmus, stejně jako u ostatních vinka alkaloidů. |
Vzácné: | – Byla hlášena intersticiální pneumopatie, někdy fatální. |
Gastrointestinální poruchy
Velmi časté: |
|
Časté: | – Může se objevit průjem, obvykle mírný až středně závažný. |
Vzácné: |
|
Poruchy jater a žlučových cest
Velmi časté: | -Bylo pozorováno přechodné zvýšení jaterních testů (G 1–2) bez klinických příznaků (SGOT u 27,6 % a SGPT u 29,3 %). |
Poruchy kůže a podkožní tkáně
Velmi časté: | – Může se objevit alopecie, obvykle svou povahou mírná G3–4: 4,1 % s přípravkem NAVELBINE jako jediným chemoterapeutikem). |
Vzácné: | – V souvislosti s přípravkem NAVELBINE byly hlášeny celkové kožní reakce. |
Není známo
– Syndrom planto-palmární erytrodysestézie.
Časté: – Artralgie včetně bolesti čelisti a myalgie.
Velmi časté: – Mezi reakce v místě vpichu patří erytém, palčivá bolest, zabarvení žíly a lokální
flebitida (G 3–4: 3,7 % s přípravkem NAVELBINE jako jediným chemoterapeutikem).
Časté: – Pacienti léčení přípravkem NAVELBINE zaznamenali astenii, únavu, horečku,
bolesti v různých místech, včetně hrudníku, a bolest v místě nádoru.
Vzácné: – Byla pozorována lokální nekróza. Tyto účinky lze omezit správným zavedením
intravenózní jehly nebo katétru a injekčním bolusem, následovaným, důkladným propláchnutím žíly.
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky
na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
Webové stránky:
4.9 Předávkování
Příznaky
Předávkování přípravkem NAVELBINE může mít za následek dřeňovou hypoplazii, někdy spojenou s infekcí, horečkou a paralytickým ileem.
Urgentní léčba
Podle rozhodnutí lékaře mají být dle nutnosti zavedena obecná podpůrná opatření společně s aplikací krevní transfuze, růstovými faktory a s léčbou širokospektrálními antibiotiky.
Antidotum
Není známa žádná konkrétní protilátka proti předávkování přípravkem NAVELBINE .
5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
5.1 Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina: vinka alkaloidy a analoga
ATC kód: L01C A04
Mechanismus účinku
NAVELBINE je antineoplastický léčivý přípravek ze skupiny vinka alkaloidů, ale narozdíl od ostatních vinka alkaloidů se u vinorelbinu změnila struktura jeho katarantinové frakce. Tato působí na molekulární úrovni na dynamickou rovnováhu tubulinu v mikrotubulárním ústrojí buňky. Inhibuje polymerizaci tubulinu a přednostně se spojuje s mitotickými mikrotubuly, přičemž axonální mikrotubuly zasahuje pouze ve vysoké koncentraci. Jeho schopnost spiralizovat tubulin je slabší než v případě vinkristinu.
NAVELBINE blokuje mitózu ve fázi G2-M, způsobuje usmrcení buňky v interfázi nebo ve fázi následující mitózy.
Pediatrická populace
Bezpečnost a účinnost přípravku NAVELBINE u dětských pacientů nebyla stanovena. Klinické údaje ze dvou studií fáze II o jedné skupině s využitím intravenózního vinorelbinu na 33 a 46 dětských pacientech s opakovanými nádory, včetně rhabdomyosarkomu, jiného sarkomu měkké tkáně, Ewingova sarkomu, liposarkomu, synoviálního sarkomu, fibrosarkomu, karcinomu centrálního nervového systému, osteosarkomu, neuroblastomu, při dávkách 30 až 33,75 mg/m2 D1 a D8 každé 3 týdny nebo jednou týdně po dobu 6 týdnů každých 8 týdnů neukazují na žádnou smysluplnou klinickou aktivitu. Profil toxicity byl podobný profilu u dospělých pacientů (viz bod 4.2).
5.2 Farmakokinetické vlastnosti
Farmakokinetické parametry vinorelbinu byly hodnoceny v krvi.
Objem distribuce v ustáleném stavu je značný, v průměru 21,2 l.kg-1 (rozsah: 7,5–39,7 l.kg-1), což ukazuje na rozsáhlou distribuci do tkání.
Vazba na plazmatické bílkoviny je nízká (13,5 %). Naopak je prokázaná jeho silná vazba na krevní buňky, zvláště na trombocyty (78 %).
V plicích dochází ke značnému vychytávání vinorelbinu, což bylo zjištěno při chirurgických biopsiích plic, která ukázala koncentraci až 300 krát vyšší než v séru. Vinorelbin se nedostává do centrálního nervového systému.
Všechny metabolity vinorelbinu vytváří izoforma CYP 3A4 cytochromů P450, s výjimkou 4-O-diacetylvinorelbinu, který je pravděpodobně vytvářen karboxylesterázou. 4-O-diacetylvinorelbin je jediným aktivním metabolitem a hlavním metabolitem zjištěným v krvi.
Žádné konjugáty sulfátu ani glukuronidu.
Střední poločas eliminace vinorelbinu je asi 40 hodin. Krevní clearance je vysoká a blíží se průtoku krve v játrech, činí v průměru 0,72 l/hod-1.kg-1 (rozsah: 0,32 – 1,26 l.hoď1.kg’1).
Eliminace ledvinami je nízká (<20 % intravenózně podané dávky) a zahrnuje většinou základní sloučeninu. Hlavní cestou eliminace je vylučování žlučníkem, a to v případě nezměněného vinorelbinu, který je hlavní získanou sloučeninou, i jeho metabolitů.
Zvláštní skupiny pacientů
Poškození funkce ledvin a jater
Vliv poruchy ledvin na farmakokinetické vlastnosti vinorelbinu nebyly zkoumány. V případě snížené funkce ledvin však není indikováno snížení dávky vinorelbinu s ohledem na nízkou hladinu eliminace ledvinami.
První studie poukázala na vliv poškození jater na farmakokinetické vlastnosti vinorelbinu. Tato studie byla provedena na pacientech s karcinomem prsu a s následnou přítomností metastáz v játrech a vedla k závěru, že změna střední clearance vinorelbinu byla pozorována pouze tehdy, jestliže bylo zasaženo více než 75 % jater. Mezi pacienty s karcinomem a s jaterní dysfunkcí byla provedena farmakokinetická studie fáze I s upravenou dávkou. 6 pacientů se středně závažnou poruchou jaterních funkcí (bilirubin <2 x UNL a transaminázy < 5 x UNL) bylo léčeno dávkou 25 mg/m2 a 8 pacientů se závažnou poruchou jaterních funkcí (bilirubin > 2 x UNL a/nebo transaminázy > 5 x UNL) bylo léčeno dávkou 20 mg/m2. Střední celková clearance u těchto dvou skupin pacientů byla podobná jako u pacientů s normální jaterní funkcí. Farmakokinetické vlastnosti vinorelbinu se tedy u pacientů se středně závažným či závažným poškozením jater nemění. Jako preventivní opatření se přesto doporučuje u pacientů se závažným poškozením jater použít snížená dávka 20 mg/m2 a podrobně sledovat hematologické hodnoty (viz body
-
4.2 a 4.4).
Starší pacienti
Studie přípravku NAVELBINE u starších pacientů (> 70 let) s NSCLC ukázala, že farmakokinetické vlastnosti vinorelbinu nejsou věkem ovlivněny. Jelikož jsou ale starší pacienti slabší, má se při zvyšování dávky přípravku NAVELBINE postupovat obezřetně (viz bod 4.2 – Dávkování a způsob podání).
Mezi krevní hladinou vinorelbinu a snížením počtu leukocytů nebo PMN (polymorfonukleárních leukocytů) byla prokázána úzká souvislost.
5.3 Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti
Vinorelbin způsobil poškození chromozomů, ale při Amesově testu nebyl mutagenní.
Předpokládá se, že NAVELBINE může způsobovat u lidí mutagenní účinky (vyvolání aneuploidie a polyplodie).
Při studiích reprodukční toxicity u zvířat nebyly prokázané ani letální ani teratogenní účinky na embryo či na plod.
U psů používajících vinorelbin v maximální tolerované dávce nebyly zjištěny žádné hemodynamické účinky; bylo pozorováno jen menší, nevýznamné narušení repolarizace, stejně jako u ostatních zkoušených vinka alkaloidů. U primátů, kteří dostávali opakované dávky přípravku NAVELBINE po dobu 39 týdnů, nebyl pozorován žádný vliv na kardiovaskulární systém.
6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE
6.1 Seznam pomocných látek
Voda na injekci.
6.2 Inkompatibility
Přípravek NAVELBINE nemá být ředěn v alkalických roztocích (riziko srážení).
Tento léčivý přípravek se nesmí smíchat s jinými přípravky, s výjimkou přípravků uvedených v bodu 6.6.
6.3 Doba použitelnosti
3 roky.
Bylo prokázáno, že po zředění přípravku NAVELBINE v roztoku chloridu sodného 9 mg/ml (0,9 %) pro injekci nebo v roztoku glukózy 5 % je přípravek chemicky a fyzikálně stabilní po dobu 8 dnů při pokojové teplotě (20 oC ± 5 oC) nebo v chladničce (2 oC _8 oC), chráněný před světlem, v lahvi z neutrálního skla, popř. ve vaku z PVC nebo vinylacetátu.
Z mikrobiologického hlediska má být přípravek použit ihned. Nebude-li použit ihned, odpovídá za dobu a podmínky uchovávání před použitím uživatel a za běžných podmínek nesmí být překročena doba 24 hodin za uchovávání při teplotě 2 °C _ 8 °C, pokud nedošlo k přípravě za kontrolovaných a validovaných aseptických podmínek.
6.4 Zvláštní opatření pro uchovávání
Uchovávejte v chladničce (2°C _ 8°C). Chraňte před mrazem. Uchovávejte lahvičku v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem
6.5 Druh obalu a obsah balení
-
a) lahvička z bezbarvého skla (třída I), chlorbutylová zátka, hliníkový uzávěr, kryt, krabička.
-
b) lahvička z bezbarvého skla (třída I), butylová zátka, hliníkový uzávěr, kryt, krabička. Krabička po 1 a 10 lahvičkách po 1 ml,
Krabička po 1 a 10 lahvičkách po 5 ml.
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.
6.6 Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním
Přípravu a aplikaci přípravku NAVELBINE má provádět proškolený personál.
Ten má používat vhodnou ochranu očí, jednorázové rukavice, obličejovou masku a jednorázovou zástěru. Případný rozlitý nebo vyteklý přípravek má být utřen.
Mělo by se důsledně zamezit jakémukoliv kontaktu s očima. V případě kontaktu by se oči měly ihned vymýt velkým množstvím roztoku chloridu sodného 9 mg/ml (0,9 %).
Po dokončení mají být všechny odkryté části těla důkladně vyčištěny a ruce a obličej umyty.
Obsah přípravku NAVELBINE je kompatibilní s neutrální skleněnou lahví, PVC sáčkem, sáčkem z vinylacetátu, polyethylenu a infuzní sadou s PVC hadičkami.
- Doporučuje se provést infuzi přípravku NAVELBINE 6–10 minut po naředění ve 20–50 ml roztoku chloridu sodného 9 mg/ml (0,9 %) nebo v glukózovém roztoku 5 %. Po podání má být žíla důkladně propláchnuta alespoň 250 ml izotonického roztoku.
7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
PIERRE FABRE MEDICAMENT
45, place Abel Gance
92100 BOULOGNE Cedex
FRANCIE
8. REGISTRAČNÍ ČÍSLO
44/ 136/ 92-S/C
9. DATUM PRVNÍ REGISTRACE / PRODLOUŽENÍ REGISTRACE
Datum první registrace: 23.6.1992
Datum posledního prodloužení registrace: 29.1.2014
Další informace o léčivu NAVELBINE
Jak
se NAVELBINE
podává: intravenózní podání - koncentrát pro infuzní roztok
Výdej
léku: na lékařský předpis
Balení: Injekční lahvička
Velikost
balení: 10X5ML
Držitel rozhodnutí o registraci daného léku v České republice:
Pierre Fabre Medicament, Boulogne
E-mail: info.cz@pierre-fabre.com
Telefon: +420 286 004 111