Souhrnné informace o léku - MYDRANE
1. NÁZEV PŘÍPRAVKU
Mydrane 0,2 mg/ml + 3,1 mg/ml + 10 mg/ml injekční roztok
2. KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
Jeden ml injekčního roztoku obsahuje tropicamidum 0,2 mg, phenylephrini hydrochloridum 3,1 mg a lidocaini hydrochloridum 10 mg.
Jedna dávka 0,2 ml roztoku obsahuje tropicamidum 0,04 mg, phenylephrini hydrochloridum 0,62 mg a lidocaini hydrochloridum 2 mg.
Pomocná látka se známým účinkem: sodík (0,59 mg/ 1 dávka, viz bod 4.4).
Úplný seznam pomocných látek viz bod 6.1.
3. LÉKOVÁ FORMA
Injekční roztok.
Čirý, slabě nahnědlý-žlutý roztok, prakticky bez viditelných částic.
pH: 6,9 – 7,5
Osmolarita: 290 – 350 mosmol/kg
4. KLINICKÉ ÚDAJE
4.1. Terapeutické indikace
Přípravek Mydrane je indikován při operaci šedého zákalu k vyvolání mydriázy a nitrooční anestézie.
Přípravek Mydrane je určen pouze pro dospělé pacienty.
4.2. Dávkování a způsob podání
Podání do přední oční komory. Jedna ampule je určena k jednorázovému podání do oka. Přípravek Mydrane musí být aplikován očním chirurgem.
Dávkování
Přípravek Mydrane lze použít pouze u pacientů, u kterých byla již v rámci předoperačního vyšetření prokázána dostatečná dilatace pupily po použití lokální mydriatické terapie.
Dospělí:
Do přední oční komory se pomalu aplikuje 0,2 ml přípravku Mydrane pouze jednou injekcí při zahájení chirurgického zákroku.
Zvláštní populace
Starší pacienti:
Úprava dávkování není nutná.
Pediatrická populace:
Bezpečnost a účinnost přípravku Mydrane u dětí ve věku 0 až 18 let nebyla stanovena.
Pacienti s poruchou funkce ledvin:
Vzhledem k nízké dávce a velmi malé systémové expozici (viz bod 5.2) není úprava dávkování nutná (viz bod 4.4).
Pacienti s poruchou funkce jater:
Vzhledem k nízké dávce a velmi malé systémové expozici (viz bod 5.2) není úprava dávkování nutná.
Způsob podání
Podání do přední oční komory.
Musí být dodržen následující postup:
-
1. Pět minut před provedením předoperační antiseptické přípravy a první incizí se do oka vkápnou 1 až 2 kapky anestetických očních kapek.
-
2. Na začátku chirurgického zákroku oční chirurg pomalu aplikuje do přední oční komory pouze jednou injekcí 0,2 ml přípravku Mydrane, postranním nebo hlavním portem.
4.3. Kontraindikace
-
– Hypersenzitivita na léčivé látky (tropikamid, fenylefrin-hydrochlorid a lidokain-hydrochlorid) nebo kteroukoli pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1
-
– Známá hypersenzitivita na anestetika amidového typu.
-
– Známá hypersenzitivita na atropinové deriváty.
4.4. Zvláštní upozornění a opatření pro použití
Zvláštní upozornění:
Doporučená dávka přípravku Mydrane je 0,2 ml, žádná další dávka se nemá aplikovat, jelikož nebyl prokázán žádný další signifikantní účinek a byla pozorována zvýšená ztráta endoteliálních buněk.
Při doporučeném dávkování přípravku Mydrane nebyla hlášena korneální endoteliální toxicita, přesto, vzhledem k omezeným údajům, nelze toto riziko vyloučit.
S přípravkem Mydrane nejsou žádné klinické zkušenosti u:
-
– pacientů léčených inzulinem nebo s nekontrolovaným diabetem,
-
– pacientů s onemocněním rohovky, zejména těch s koexistujícím endoteliálním buněčným poškozením,
-
– pacientů s uveitidou v anamnéze,
-
– pacientů s abnormalitami pupily nebo přítomným očním poraněním,
-
– pacientů s velmi tmavými duhovkami,
-
– pacientů, u kterých je operace šedého zákalu kombinována s transplantací rohovky.
S přípravkem Mydrane nejsou zkušenosti u pacientů s rizikem syndromu plovoucí duhovky. U těchto pacientů může být vhodnější postupná dilatace pupily zahájená podáváním mydriatických očních kapek.
Během operace šedého zákalu nejsou klinické zkušenosti s přípravkem Mydrane u pacientů léčených lokálními mydriatiky a u kterých se během operace objeví konstrikce pupily (nebo dokonce mióza).
Přípravek Mydrane není, vzhledem k vasokontrikčnímu účinku fenylefrinu, doporučen u pacientů, u kterých je operace šedého zákalu kombinována s vitrektomií.
Přípravek Mydrane není doporučen u pacientů s mělkou přední komorou nebo s anamnézou akutního záchvatu glaukomu s úzkým úhlem.
Zvláštní opatření pro použití:
U přípravku Mydrane nebyly detekovány nebo byly prokázány velmi nízké systémové koncentrace léčivých látek (viz bod 5.2). Jelikož systémové účinky fenylefrinu a lidokainu jsou závislé na dávce, je jejich výskyt při použití přípravku Mydrane nepravděpodobný. Přesto jejich riziko nelze vyloučit a je třeba mít na paměti, že:
-
– Fenylefrin má sympatomimetický účinek, který může mít vliv na pacienty s hypertenzí, srdečním onemocněním, hypertyreózou, aterosklerózou nebo onemocněním prostaty a na všechny pacienty, u kterých je kontraindikováno systémové podání presorických aminů.
-
– Lidokain je třeba používat s opatrností u pacientů s epilepsií, myastenia gravis, s poruchami srdečního vedení, městnavým srdečním selháním, bradykardií, těžkým šokem, poruchou dýchání nebo poruchou funkce ledvin s clearance kreatininu nižší než 10 ml/min.
Tento přípravek obsahuje méně než 1 mmol (23 mg) sodíku v jedné dávce, tj. v podstatě je „bez sodíku“.
4.5. Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
S přípravkem Mydrane nebyly provedeny žádné studie interakcí.
Jelikož se očekává velmi nízká systémová expozice (viz bod 5.2), systémové interakce jsou nepravděpodobné.
4.6. Fertilita, těhotenství a kojení
Těhotenství
K dispozici nejsou dostatečné údaje o podávání fenylefrinu a tropikamidu u těhotných žen. Studie na zvířatech jsou s ohledem na účinek na těhotenství, embryonální/fetální vývoj, porod a postnatální vývoj nedostatečné.
Ačkoli studie na zvířatech neprokázaly škodlivý vliv na plod, lidokain prochází placentou a nemá se během těhotenství podávat.
Přestože je očekávaná systémová expozice zanedbatelná, nelze ji vyloučit.
Proto nemá být přípravek Mydrane během těhotenství používán.
Kojení
K dispozici nejsou žádné údaje týkající se vylučování fenylefrinu a tropikamidu do mateřského mléka. Fenylefrin je však při perorálním podání špatně vstřebatelný, absorpce u kojence by tak byla zanedbatelná. Na druhé straně, kojenci mohou být velmi citliví na anticholinergika, a i přes nepatrnou systémovou expozici se použití tropikamidu u kojících žen nedoporučuje.
Malé množství lidokainu je vylučováno do mateřského mléka a existuje proto možnost alergické reakce u kojence.
Proto nemá být přípravek Mydrane během kojení používán.
Fertilita
K dispozici nejsou žádné údaje týkající se vlivu přípravku Mydrane na mužskou a ženskou fertilitu.
4.7. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Přípravek Mydrane má, vzhledem k svému mydriatickému působení, mírný vliv na schopnost řídit a obsluhovat stroje. Proto po operaci šedého zákalu za použití injekce přípravku Mydrane musí být pacient poučen, aby neřídil ani neobsluhoval stroje, dokud porucha vidění přetrvává.
4.8. Nežádoucí účinky
Nežádoucí účinky byly hlášeny při použití přípravku Mydrane v klinických studiích (viz bod 5.1). Většinou šlo o poruchy oka s mírnou až středně závažnou intenzitou.
Souhrn bezpečnostního profilu:
Ruptura zadního pouzdra čočky a cystoidní makulární edém jsou dobře známé komplikace objevující se během a po operaci šedého zákalu. Mohou se vyskytnout méně často (méně než u 1 ze 100 pacientů).
Tabulkový přehled nežádoucích účinků:
Nežádoucí účinky jsou roztříděny podle četnosti výskytu následovně: velmi časté (>1/10), časté (>1/100 až <1/10), méně časté (>1/1000 až <1/100), vzácné (>1/10000 až <1/1000); velmi vzácné (<1/10000), není známo (z dostupných údajů nelze určit).
Nežádoucí účinky, hlášené v klinických studiích, jsou seřazeny v následující tabulce podle tříd orgánových systémů, v každé skupině četností pak podle klesající závažnosti.
Třída orgánových systémů | Četnost | Nežádoucí účinky |
Poruchy nervového systému | Méně časté | Bolest hlavy |
Poruchy oka | Méně časté | Keratitida, cystoidní |
makulární edém, zvýšení nitroočního tlaku, ruptura zadního pouzdra čočky, překrvení oka | ||
Cévní poruchy | Méně časté | Hypertenze |
Hlášení podezření na nežádoucí účinky
Hlášení podezření na nežádoucí účinky po registraci léčivého přípravku je důležité. Umožňuje to pokračovat ve sledování poměru přínosů a rizik léčivého přípravku. Žádáme zdravotnické pracovníky, aby hlásili podezření na nežádoucí účinky na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv
Šrobárova 48
100 41 Praha 10
Webové stránky:
4.9. Předávkování
Vzhledem k jednorázovému použití a předpokládané nízké systémové expozici přípravku Mydrane se předávkování neočekává. Přesto riziko předávkování nelze vyloučit.
Jedna ampule 0,6 ml roztoku obsahuje 0,12 mg tropikamidu, 1,86 mg fenylefrin-hydrochloridu a 6 mg lidokain-hydrochloridu.
Příznaky předávkování fenylefrinem při očním podání budou pravděpodobně příznaky vyplývající ze systémové absorpce, včetně extrémní únavy, pocení, závratí, zpomalení srdečního rytmu a kómatu.
Jelikož závažná toxická reakce na fenylefrin má rychlý nástup a krátké trvání, léčba je v první řadě symptomatická. Doporučuje se okamžitá injekce rychle účinkujícího alfa-adrenergního blokátoru, např. fentolaminu (dávka 2 až 5 mg i.v.).
Příznaky předávkování tropikamidem při očním podání zahrnují bolest hlavy, zrychlený tep, sucho v ústech, suchou kůži, neobvyklou ospalost a návaly horka.
Systémové účinky se u tropikamidu neočekávají. Pokud by se při předávkování vyskytly lokální účinky, např. přetrvávající mydriáza, je třeba aplikovat pilokarpin nebo 0,25% w/v fysostigmin.
V případě nadměrné absorpce lidokainu do krevního oběhu mohou příznaky zahrnovat účinky na CNC (např. křeče, bezvědomí a možnou zástavu dýchání) a kardiovaskulární účinky (např. hypotenzi, útlum srdeční činnosti, bradykardii a možnou srdeční zástavu).
Léčba pacientů, u kterých se projevila systémová toxicita lidokainu, zahrnuje zástavu křečí a zajištění adekvátní ventilace kyslíkem, v případě potřeby asistovanou nebo kontrolovanou ventilací (respirací).
5. FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
5.1. Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina: Mydriatika a cykloplegika, tropikamid, kombinace
ATC kód: S01FA56
Mydrane je injekční roztok určený k podání do přední oční komory, který obsahuje kombinaci dvou syntetických mydriatik (tropikamid – anticholinergikum a fenylefrin – alfa-sympatomimetikum) a jednoho lokálního anestetika (lidokain-hydrochlorid).
Mechanismus účinku:
Fenylefrin je přímo působící sympatomimetikum. Vyvolává mydriázu stimulací alfa-adrenergních receptorů m. dilatator pupillae (kontrakce m. dilatator pupillae vede k dilataci zornice). Nemá téměř žádný cykloplegický účinek.
Tropikamid je parasympatolytikum, které po navázání blokuje M4 muskarinové receptory v očních svalech. To brání m. sphincter pupillae a m. ciliaris odpovídat na cholinergní stimulaci. Tak dochází k dilataci pupily a paralýze m. ciliaris (cykloplegii).
Lidokain je lokální anestetikum amidového typu. Inhibuje reflux iontů, nutný k iniciaci a vedení impulzů, čímž stabilizuje neuronální membránu.
Farmakodynamické účinky
Ačkoli tropikamid v monoterapii vyvolá mydriázu i cykloplegii, při současném použití sympatomimetika, jako je fenylefrin, dochází k dalšímu mydriatickému účinku. Tato synergická kombinace je často předepisována k dosažení maximální dilatace pupily při operaci katarakty.
Během fáze II klinické studie bylo dosaženo před injekcí viskoelastické látky průměrně 95% dilatace během 30 sekund po aplikaci 200 mikrolitrů přípravku Mydrane do přední oční komory. Pozorovaná velikost pupily během fáze II a III klinických studií je uvedena v následující tabulce (pacienti, kterým byla podána jedna injekce přípravku Mydrane v dávce 200 mikrolitrů do přední oční komory):
Fáze studie II, n=24 | Fáze studie III, n=181 | |||
Během 30 sekund po injekci přípravku Mydrane | Po aplikaci přípravku Mydrane a následné injekci viskoelastické látky | Po aplikaci přípravku Mydrane a následné injekci viskoelastické látky | Těsně před IOL injekcí | |
Velikost pupily (mm) Průměr (SD) | 6,7 (0,7) | 7,7 (0,7) | 7,8 (0,8) | 7,9 (0,9) |
Medián | 6,7 | 7,7 | 7,8 | 7,9 |
Ve studii fáze III, po jedné injekci 200 mikrolitrů přípravku Mydrane a injekci viskoelastické látky (těsně před kapsulorexí), byla u 86,7 % pacientů velikost pupily nejméně 7 mm. V těchto klinických studiích fáze II a III byla mydriáza po použití přípravku Mydrane prokázána jako stabilní až do konce chirurgického zákroku. Návrat k normální velikosti pupily nastal po 5–7 hodinách.
Klinická účinnost a bezpečnost
Klinická účinnost:
Mydriatický a anestetický účinek přípravku Mydrane byl hodnocen ve fázi III multicentrické randomizované otevřené studie ve srovnání se standardní topickou léčbou (fenylefrin a tropikamid) u 555 pacientů podstupujících operaci katarakty. Průměr pupily byl po lokální mydriatické aplikaci > 7 mm. 5 minut a 1 minutu před operací byl u obou skupin podán tetrakain 1% oční kapky.
Mydriáza:
Neinferiorita přípravku Mydrane vůči referenční léčbě (tropikamid 0,5% oční kapky a fenylefrin 10% oční kapky, aplikace jedné kapky každého přípravku 3× před operací) byla prokázána pro primární a koprimární kritéria účinnosti v mITT populaci (vit tabulka níže):
mITT populace | Mydrane | Referenční léčba | Rozdíl (%) mezi skupinami (Mydrane – Referenční) [95% CI] |
Primární kritéria účinnosti | N=268 | N=281 | 4,2 |
Počet (%) responderů* | 265 (98,9) | 266 (94,7) | [-4,2 ; 12,6] |
95% CI | [96,8 ; 99,8] | [91,3 ; 97,0] | |
Koprimární kritéria účinnosti | N=250 | N=261 | 4.1 |
Počet (%) responderů 95% CI | 246 (98,4) [96,0 ; 99,6] | 246 (94,3) [90,7 ; 96,7] | [-4,5 ; 12,8] |
* Responder byl definován jako pacient, u kterého byla kapsulorexe provedena bez použití další mydriatické léčby
Responder byl definován jako pacient, u kterého byla kapsulorexe provedena bez použití další mydriatické léčby a u kterého byla velikost pupily těsně před kapsulorexí > 5,5 mm.
Během fáze III byl aplikován přípravek Mydrane 268 pacientům, 197 pacientům byla aplikována jedna injekce 200 mikrolitrů do přední oční komory, 71 pacientům byla aplikována ještě další injekce 100 mikrolitrů do přední oční komory, která ale neměla žádný významný další účinek a po které byla pozorována zvýšená ztráta endotelových buněk.
Analýza údajů pacientů, kterým byla aplikována jedna injekce 200 mikrolitrů do přední oční komory, u kterých byla kaspulorexe provedena bez použití další mydriatické léčby a u nichž velikost pupily před kaspulorexí byla více než 6 mm, je uvedena v následující tabulce.
Mydrane 200 mikrolitrů | Referenční léčba | Rozdíl (%) mezi skupinami (Mydrane 200 mikrolitrů - Referenční) [95% CI] | |
N | N=181 | N=261 | |
Počet (%) pacientů bez další mydriatické léčby a s velikostí pupily těsně před kaspulorexí > 6 mm 95% CI | 180 (99,4) [97,0; 100,0] | 246 (94,3) [90,7; 96,7] | 5,2 [-4,3; 14,6] |
Anestézie:
Před intraokulární injekcí byl komfort pacienta statisticky významně lepší při použití přípravku Mydrane (p=0,034) a nebyl nalezen statisticky významný rozdíl mezi skupinami v dalších úsecích operace (před injekcí viskoelastické látky, kaspulorexí a injekcí cefuroximu).
5.2. Farmakokinetické vlastnosti
Pro přípravek Mydrane nejsou dostupné žádné oční farmakokinetické údaje.
Po injekci přípravku Mydrane do přední oční komory patnácti pacientům podrobujícím se operaci katarakty byly koncentrace léčivých látek v plazmě 2, 12 a 30 minut po aplikaci srovnány se standardní topickou léčbou (fenylefrin 10% oční kapky a tropikamid 0,5% oční kapky). Pokud jde o tropikamid, byli všichni pacienti ve skupině s přípravkem Mydrane pod limitem detekce (< 0,1 ng/ml), zatímco v referenční skupině byla hladina u všech pacientů nad limitem. Hladina fenylefrinu (hladina detekce < 0,1 ng/ml) byla nedetekovatelná u všech pacientů ve skupině s přípravkem Mydrane s výjimkou 2 (maximum 0,59 ng/ml), zatímco u referenční skupiny byla u všech pacientů nad limitem detekce (maximum 1,42 ng/ml). Plazmatické koncentrace lidokainu byly naměřeny u všech pacientů ve skupině s přípravkem Mydrane s nejvyšší koncentrací 1,45 ng/ml (pod hladinou vyvolávající systémové účinky: mezi 1 500 a 5 000 mikrogramů/ml).
5.3. Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti
U králíků byla oční snášenlivost po jedné aplikaci 200 mikrolitrů přípravku Mydrane do přední oční komory s výplachem nebo bez něho (štěrbinová lampa, Tyndallův jev, tloušťka rohovky, hustota buněk v endotelu, elektroretinografie a histologie) velmi dobrá po dobu 7 dnů po podání.
Známky oční nesnášenlivosti byly pozorovány pouze u složení s vyšší koncentrací 3 léčivých látek (5násobná a vyšší koncentrace než v přípravku Mydrane). Nejvyšší testovaná koncentrace (10× vyšší) zvýšila tloušťku rohovky a vyvolala závažné oční změny, kvůli kterým bylo jedno zvíře 3. den utraceno.
Systémová toxicita fixní kombinace fenylefrinu, tropikamidu a lidokainu nebyla studována.
Přesto, vzhledem k prokázané oftalmologické bezpečnosti tří individuálních substancí a použití přípravku Mydrane pouze v jedné injekci do přední oční komory, se žádné zvláštní riziko kombinace neočekává.
Podobně nebyla hodnocena farmakologická bezpečnost, genotoxicita a reprodukční toxicita jednotlivých substancí fixní kombinace. U králíků podání fenyefrinu (12,5 mg/kg, s.c.) způsobilo snížený průtok krve uterem (86,8% snížení asi za 15 minut), a tak byl prokázán fetotoxický a teratogenní účinek. U lidokainu nebyl ve studiích embryonálního/fetálního vývoje u potkanů a králíků žádný teratogenní účinek pozorován. Embryotoxicita a snížení postnatálního přežití byly pozorovány pouze u dávek toxických pro matku. Lidokain rovněž nebyl genotoxický.
6. FARMACEUTICKÉ ÚDAJE
6.1. Seznam pomocných látek
Chlorid sodný, dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát hydrogenfosforečnanu sodného, dihydrát dinatrium-edetátu, voda na injekci.
6.2. Inkompatibility
V literatuře a v klinických studiích nebyly hlášeny žádné inkompability léčivých látek přípravku s nejčastěji užívanými přípravky při operaci katarakty. Kompatibilita s viskoelastickými látkami byla potvrzena farmaceutickým testem interakce.
6.3. Doba použitelnosti
3 roky.
6.4. Zvláštní opatření pro uchovávání
Tento léčivý přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.
6.5. Druh obalu a obsah balení
Jeden blistr z papíru/PVC obsahuje 1ml sterilní ampulku z hnědého skla (třída I) naplněnou 0,6 ml injekčního roztoku. Druhý blistr obsahuje 5mikronovou sterilní jehlu s filtrem.
Krabička s 1, 20 a 100 sterilními ampulkami spolu s 1, 20 a 100 5mikronovými sterilními jehlami s filtrem.
Souprava obsahuje jeden blistr z papíru/PVC s 1ml sterilní ampulkou z hnědého skla (třída I) naplněnou 0,6 ml injekčního roztoku a 5mikronovou sterilní jehlou s filtrem.
Krabička s 1, 20 a 100 soupravami (t.j. blistr se sterilní ampulkou a sterilní jehlou s filtrem).
Na trhu nemusí být všechny velikosti balení
6.6. Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku a pro zacházení s ním
Pouze k jednorázovému podání do oka.
Použijte okamžitě po prvním otevření ampulky.
Pouze pro soupravu (blistr obsahující ampulku i jehlu): štítek z blistru nalepte do pacientovy zdravotní dokumentace.
Varování: Nepoužívejte, pokud je blistr nebo odlupovací vrstva zničena nebo zlomena. Otvírejte pouze v aseptickém prostředí. Obsah blistru je sterilní.
Roztok musí být vizuálně zkontrolován a může být použit pouze, pokud je čirý, slabě nahnědlý-žlutý, prakticky bez viditelných částic.
Přípravek Mydrane musí být aplikován injekcí do přední komory oční, očním chirurgem v doporučeném aseptickém prostředí pro operaci katarakty.
Při přípravě injekce do přední komory oční dodržujte následující pokyny:
-
1. Zkontrolujte neotevřený blistr, zda je neporušený. Odloupnutím blistr otevřete v aseptických podmínkách, aby byla zaručena sterilita obsahu.
-
2. Rozlomením otevřete sterilní ampulku obsahující přípravek. Při otevírání OPC ampulky (one-point-cut) v označeném zářezu postupujte následovně: Držte dolní část ampulky s palcem směřujícím k barevně označenému bodu. Uchopte vrchní část ampulky druhou rukou, opět palcem směrem k barevnému bodu, a zatlačte dozadu. Tak se ampulka v označeném zářezu rozlomí.
-
3. Upevněte sterilní jehlu s 5mikronovým filtrem (součástí balení) na sterilní stříkačku. Sejměte kryt z jehly a natáhněte nejméně 0,2 ml injekčního roztoku z ampulky do stříkačky.
-
4. Odpojte jehlu od stříkačky a nahraďte ji kanylou vhodnou k aplikaci do přední komory oka.
-
5. Opatrně odstraňte vzduch ze stříkačky. Objem upravte na 0,2 ml. Stříkačka je připravená k použití.
-
6. Pomalu aplikujte 0,2 ml roztoku do přední komory oka, pouze jednou injekcí, postranním nebo hlavním portem.
-
7. Po použití zlikvidujte zbylý injekční roztok. Neponechávejte jej k možnému dalšímu použití.
Všechen nepoužitý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky. Použité jehly zlikvidujte v kontejneru pro ostré předměty.
7. DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
Laboratoires THEA,
12, rue Louis Blériot
63017 Clermont-Ferrand Cedex 2
Francie
8. REGISTRAČNÍ ČÍSLO
64/399/15-C
Další informace o léčivu MYDRANE
Jak
se MYDRANE
podává: podání do přední oční komory - injekční roztok
Výdej
léku: na lékařský předpis
Balení: Ampulka
Velikost
balení: 20X(1X0,6ML+1J)
Držitel rozhodnutí o registraci daného léku v České republice:
Laboratoires Thea, Clermont-Ferrand
E-mail: vaclav.peroutka@glim.cz
Telefon: 274 776 109