Nonstop Lékárna Otevřít hlavní menu

IBALGIN DUO EFFECT

Síla léku
50MG/G+2MG/G

ATC skupina:

Dostupná balení:

  • 30G
  • 100G
  • 50G

Příbalový leták - IBALGIN DUO EFFECT

Příbalová informace - informace pro uživatele

Ibalgin Duo Effect

ibuprofenum, heparinoidum S

1. Co je přípravek Ibalgin Duo Effect a účinky

Ibalgin Duo Effectobsahuje léčivé látky ibuprofen a heparinoid S.

Ibuprofenpatří do skupiny léčiv známých jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Při místním podání potlačuje bolest, zmírňuje zánět a otok v postižené oblasti. Je vhodný k léčbě místních projevů nerevmatických i revmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí.

Heparinoid snižuje srážlivost krve v místě zánětu nebo pohmoždění při úrazu. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin, urychluje vstřebávání krevních výronů, taktéž snižuje tvorbu otoků a působí protizánětlivě. Při místním podání zmírňuje bolest i zánět.

Používání krému je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Ibalgin Duo Effect

  • k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou: otoky a krevní podlitiny, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů,
  • k úlevě od bolesti zad.
  • k místní léčbě zánětů povrchových žil a zánětů v okolí žil,
  • ke změkčení ztuhlé kůže při žilní nedostatečnosti,
  • k místní léčbě některých zánětlivých revmatických onemocnění jako je postižení kloubních pouzder, šlach, svalových úponů (např. tenisový loket),
  • k místní léčbě bolestivých stavů při degenerativních kloubních onemocněních (zejména gonartróza).

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Ibalgin Duo Effect používat

Neužívejte přípravek Ibalgin Duo Effect

jestliže jste alergický(á) na ibuprofen či heparinoid (léčivé látky přípravku Ibalgin Duo

Effect) nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6);

máte-li sklon k astmatickému záchvatu, kopřivce nebo alergické rýmě po podání

kyseliny acetylsalicylové či některých jiných protizánětlivých lé­čiv;

trpíte-li poruchami krevní srážlivosti; jste-li v posledních třech měsících těhotenství.

Ibalgin Duo Effect se nesmí používat na otevřené rány, porušený kožní povrch, sliznice a do očí.

Upozornění a opatření

Vzhledem k tomu, že se přípravek Ibalgin Duo Effect vstřebává kůží přímo do postižené oblasti, je zde nižší riziko komplikací, které se mohou někdy objevit, pokud je podán ibuprofen (nebo podobný protizánětlivý lék proti bolesti, ze skupiny léků zvaných NSAID) ústy. Nicméně vzácně se u Vás může objevit zvýšené riziko komplikací, pokud máte žaludeční nebo duodenální vřed (též zvaný peptický vřed) nebo pokud jste někdy měl(a) problémy s ledvinami nebo máte astma.

Další léčivé přípravky a přípravek Ibalgin Duo Effect

Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval(a) nebo které možná budete užívat.

Ibalgin Duo Effect nelze nanášet na kůži současně s některými léky pro místní používání, např. s léky s obsahem tetracyklinu, hydrokortizonu a kyseliny salicylové.

Bez porady s lékařem nepoužívejte pro Vaše onemocnění současně s tímto krémem jiné volně prodejné léky pro místní používání.

Těhotenství a kojení

Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tento přípravek používat.

Pokud jste těhotná prvních 6 měsíců, poraďte se před užitím přípravku s lékařem a bez jeho doporučení jej nepoužívejte.

V posledních třech měsících těhotenství se nesmí přípravek používat, protože by mohlo dojít ke krvácení.

V době kojení lze přípravek po poradě s lékařem použít krátkodobě a na malé plochy. Při použití by se neměl nanášet na oblast prsou.

Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů

Přípravek nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Přípravek Ibalgin Duo Effect obsahuje parabeny a propylenglykol, které mohou u citlivých jedinců způsobit podráždění kůže či alergické reakce.

3.


Jak se přípravek Ibalgin Duo Effect používá

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Léčba poúrazových stavů a bolest zad

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a dospívající od 12 let si nanáší na postižené místo a jeho okolí 2–3krát denně v časových odstupech 4–5 hodin asi 1 mm silnou vrstvu krému, která se lehce vetře do kůže.

Při rozsáhlých a bolestivých výronech se může zpočátku místo ošetřené krémem překrýt neprodyšným obvazem, nejlépe přes noc.

Při silnějších bolestech je vhodné po konzultaci s lékařem léčbu doplnit tabletami s obsahem ibuprofenu.

Vyhněte se zanesení krému do otevřených ran, na narušený povrch kůže, na sliznice a do očí. Po aplikaci krému si umyjte ruce, pokud nejsou léčeným místem.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 2 týdny.

Pokud při léčbě nedojde do 7 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře.

Při zánětlivých revmatických onemocněních se o vhodnosti použití a délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2–3 týdnů.

Při žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin Duo Effect poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin Duo Effect se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 1–2 týdnů. Používání Ibalgin Duo Effect při žilních onemocněních je jen součástí komplexní léčby. Dodržujte ostatní léčebné postupy, které Vám doporučil lékař (užívání jiných léků, kompresní léčba obinadlem nebo punčochou).

Jestliže jste použil(a) více přípravku Ibalgin Duo Effect, než jste měl(a)

Předávkování nebylo dosud popsáno.

Při náhodném požití většího množství přípravku malým dítětem může dojít k nevolnosti až zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat a vyhledat lékaře.

Jestliže jste zapomněl(a) použít přípravek Ibalgin Duo Effect

Pokud jste zapomněli aplikovat přípravek Ibalgin Duo Effect ve správný čas, aplikujte ho, jakmile si vzpomenete, a pak pokračujte jako obvykle. Neaplikujte dvojnásobné množství, aby byla doplněna chybějící dávka.

Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

4. Vedlejší účinky

Podobně jako všechny léky může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Protože je Ibalgin Duo Effect podáván místně na bolestivou oblast, je zde menší riziko komplikací, než při podání ibuprofenu (nebo podobného protizánětlivého léku proti bolesti) ústy.

Během léčby může ojediněle dojít k projevům přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit místním zduřením a zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků. Pokud se u Vás objeví kožní vyrážka s puchýři, kontaktujte svého lékaře.

Pokud se u Vás vyskytnou otoky v obličeji nebo pocit dušnosti, okamžitě léčbu přerušte a vyhledejte lékaře.

Hlášení nežádoucích účinků

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48

100 41 Praha 10

webové stránky:

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5.     Jak přípravek Ibalgin Duo Effect uchovávat

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6.     Obsah balení a další informace

Co přípravek Ibalgin Duo Effect obsahuje

Léčivými látkami jsou:

Ibuprofenum 1,5 g (5%), Heparinoidum S (100 m.j./mg) 60 mg ve 30 g krému.

Ibuprofenum 2,5 g (5%), Heparinoidum S (100 m.j./mg) 100 mg v 50 g krému. Ibuprofenum 5 g (5%), Heparinoidum S (100 m.j./mg) 200 mg ve 100 g krému.

Pomocnými látkami jsou: střední nasycené triacylglyceroly, stearomakrogol 100, stearomakrogol 1050, hyetelosa, kyselina stearová, cetylstearylal­kohol, methylparaben, propylparaben, propylenglykol, čištěná voda.

Jak přípravek Ibalgin Duo Effect vypadá a co obsahuje toto balení

Popis: téměř bílý krém.

Velikost balení: 30 g, 50 g nebo 100 g krému.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci

sanofi-aventis, s.r.o., Evropská 846/176a, 160 00 Praha 6, Česká republika

Výrobce

Zentiva, k.s., Praha, Česká republika

Tato příbalová informace byla naposledy revidována:

25. 4. 2018

5/5

Další informace o léčivu IBALGIN DUO EFFECT

Jak se IBALGIN DUO EFFECT podává: kožní podání - krém
Výdej léku: volně prodejné léčivé přípravky

Balení: Tuba
Velikost balení: 30G

Držitel rozhodnutí o registraci daného léku v České republice:
sanofi-aventis, s.r.o., Praha
E-mail: cz-info@sanofi.com
Telefon: 233086111

Lék je zařazen v ATC stromu:

Jaké jsou hlavní účinky přípravku Ibalgin Duo Effect?

Ibalgin Duo Effect je určen k úlevě od bolesti, jako je bolest hlavy, zubů nebo svalů. Obsahuje ibuprofen, který zmírňuje bolest a snižuje zánět.

Mohu užívat Ibalgin Duo Effect při nachlazení nebo chřipce?

Ano, Ibalgin Duo Effect může pomoci zmírnit bolest a snížit horečku při nachlazení nebo chřipce.

Jak dlouho mohu užívat Ibalgin Duo Effect?

Doporučuje se užívat Ibalgin Duo Effect pouze na krátkodobou úlevu od bolesti. Pokud bolest přetrvává déle než 3 dny, měli byste se poradit s lékařem.

Je Ibalgin Duo Effect bezpečný pro děti?

Přípravek Ibalgin Duo Effect není doporučen pro děti mladší 12 let. Pro děti jsou k dispozici speciální formy ibuprofenu.

Mohu užívat Ibalgin Duo Effect s jinými léky?

Před užitím Ibalginu Duo Effect se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud užíváte jiné léky, zejména protizánětlivé nebo ředidla krve.

Co mám dělat, pokud zapomenu dávku Ibalginu Duo Effect?

Pokud zapomenete užít dávku, vezměte ji co nejdříve. Pokud se blíží čas další dávky, vynechte zapomenutou dávku a pokračujte v pravidelném užívání.

Jaký je doporučený způsob užívání Ibalginu Duo Effect?

Doporučuje se užívat Ibalgin Duo Effect s jídlem nebo po jídle a zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Mohu během těhotenství používat Ibalgin Duo Effect?

Užívání Ibalginu během těhotenství je vysoce diskutabilní. Vždy se poraďte s lékařem před užitím tohoto léku v těhotenství.

Jaké jsou možné vedlejší účinky přípravku Ibalgin Duo Effect?

Mezi běžné vedlejší účinky patří žaludeční nevolnost, bolest břicha nebo vyrážka. Pokud zaznamenáte vážné reakce jako otoky či dýchací potíže, okamžitě vyhledejte pomoc.

Mohu užívat Ibadin při alergii na aspirin?

Pokud máte alergii na aspirin nebo jiné NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky), měli byste se vyhnout používání Ibalginu a konzultovat to s lékařem.

Je možné kombinovat Ibalgin s alkoholem?

Kombinace alkoholu a ibuprofenu může zvýšit riziko žaludečních problémů. Doporučuje se omezit konzumaci alkoholu při užívání tohoto léku.

Mohu použít Ibalgin při menstruačních bolestech?

Ano, Ibalgin je často používán k úlevě od menstruačních bolestí díky svým analgetickým vlastnostem.

Co mám dělat v případě předávkování přípravkem Ibalgin Duo Effect?

V případě podezření na předávkování okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na pohotovost.

Jaká je správná skladovací teplota pro Ibalgin Duo Effect?

Ibalgin Dua Effect by měl být skladován při pokojové teplotě mimo dosah dětí a vlhkosti.

Je možné používat Ibalgin po expiraci?

Používání léků po uplynutí doby expirace může být nebezpečné. Nikdy nepoužívejte přípravek po expiraci bez konzultace s odborníkem.

Pomůže mi Ibalgin proti bolesti zad?

Ibalgin může pomoci zmírnit bolesti zad díky svému protizánětlivému účinku, ale pokud bolesti přetrvávají, navštivte lékaře.

Jak rychle působí účinky přípravku Ibalgin Duom Effect?

Účinky přípravku obvykle začínají během 30-60 minut po podání a mohou trvat několik hodin v závislosti na individuální reakci.

Mám cukrovku; mohu používat Ibadin?

,Ibadin by měl být bezpečný pro diabetiky, ale je vždy dobré konzultovat používání jakýchkoli léků s lékařem či zdravotnickým specialistou.

Objevily se mi po užití Ibadinu kožní reakce; co mám dělat?

,Pokud zaznamenáte kožní reakce jako vyrážka či svědění po užití препараtu, přerušte jeho užívání a obraťte se na svého lékaře!