Nonstop Lékárna Otevřít hlavní menu

GAVISCON DUO EFEKT SUSPENZE

Dostupná balení:

  • 1X150ML I
  • 1X200ML I
  • 1X300ML I
  • 1X600ML II
  • 1X600ML I
  • 1X300ML II
  • 1X200ML II
  • 1X150ML II

Příbalový leták - GAVISCON DUO EFEKT SUSPENZE

Příbalová informace: Informace pro uživatele

Gaviscon Duo Efekt Suspenze perorální suspenzenatrii alginas, natrii hydrogenocarbonas, calcii carbonas

1.   Co je Gaviscon Duo Efekt Suspenze a účinky

Gaviscon Duo Efekt Suspenze je kombinace dvou antacid (uhličitanu vápenatého a hydrogenuhličitanu sodného) a alginátu, která působí dvojím způsobem:

1. neutralizuje nadměrnou žaludeční kyselinu, a tím odstraňuje bolest a zažívací potíže;

  • 2. vytváří ochrannou bariéru nad žaludečním obsahem, a tím utišuje pálivou bolest na hrudníku;

to může trvat až po dobu 4 hodin.

Tento lék se používá k léčbě příznaků souvisejících s kyselinou při gastroezofageálním refluxu, jako jsou zpětný tok kyseliny do jícnu a ústní dutiny, pálení žáhy a porucha trávení, například po jídle nebo v průběhu těhotenství.

2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Gaviscon Duo Efekt suspenze užívat

Neužívejte Gaviscon Duo Efekt Suspenze:

■ jestliže jste alergický(á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku

(uvedenou v bodě 6).

Upozornění a opatření:

Před užitím Gaviscon Duo Efekt Suspenze se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem:

jestliže máte závažné problémy s ledvinami;

jestliže máte poruchu rovnováhy elektrolytů způsobující nízkou hladinu fosfátů v krvi (hypofosfatémie);

jestliže trpíte nebo jste trpěl(a) závažným onemocněním ledvin nebo srdeční selhání, protože některé soli mohou tato onemocnění nepříznivě ovlivnit (poraďte se s lékařem o obsahu těchto solí);

jestliže je Vám známo, že máte snížené množství žaludeční kyseliny v žaludku, protože tento přípravek může být méně účinný.

Užívání přípravku Gaviscon Duo Efekt Suspenze může podobně jako jiná antacida zakrýt příznaky jiného závažnějšího základního onemocnění.

Jestliže příznaky trvají déle než 7 dnů, poraďte se se svým lékařem.

Děti a dospívající

Nepodávejte tento léčivý přípravek dětem mladších 12 let, výjimkou je podání na doporučení lékaře. Existuje riziko zvýšené hladiny sodíku v krvi (hypernatremia) u dětí, které mají problémy s ledvinami nebo, které mají zánět žaludku nebo střev (gastroenteritida).

Další léčivé přípravky a Gaviscon Duo Efekt Suspenze

Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Neužívejte tento přípravek během dvou hodin po užití jiných léků perorálně (ústy), protože by mohlo dojít k narušení jejich účinku.

Těhotenství, kojení a plodnost

Tento lék můžete užívat i v případě, že jste těhotná, kojíte nebo plánujete otěhotnět. Trvání léčby by mělo být podobně jako v případě všech léků omezeno na co nejkratší možnou dobu.

Důležité informace o některých složkách přípravku Gaviscon Duo Efekt Suspenze

Tento přípravek obsahuje methylparaben (E 218) a propylparaben (E 216), které mohou způsobit alergické reakce (pravděpodobně zpožděné).

Tento přípravek obsahuje 127,35 mg (5,53 mmol) sodíku v jedné dávce. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.

Tento přípravek obsahuje 130 mg (3,25 mmol) vápníku v jedné dávce. Pokud máte ledvinové kameny nebo vysokou hladinu vápníku v krvi, je třeba se poradit s lékařem.

3.   Jak se Gaviscon Duo Efekt suspenze užívá

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Před použitím řádně protřepejte.

Dospělí včetně starších pacientů a děti věku 12 let a starší: 10 – 20 ml po jídle a večer před spaním, maximálně čtyřikrát denně.

Děti mladší než 12 let věku: Mají tento přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

Jestliže jste užil(a) více přípravku Gaviscon Duo Efekt Suspenze, než jste měl(a)

Jestliže jste užil(a) příliš velké množství tohoto přípravku, není pravděpodobné, že by Vám nějak ublížil. Můžete však pociťovat nadýmání. Poraďte se se svým lékařem, pokud nadýmání neustoupí.

Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Gaviscon Duo Efekt Suspenze

Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou dávku.

4. Vedlejší účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne, ukončete užívání tohoto přípravku a sdělte to ihned svému lékaři. Velmi vzácně (méně než v 1 z 10 000 p­řípadů) může dojít k alergické reakci na některou ze složek přípravku. Příznaky alergické reakce mohou zahrnovat bolest břicha, průjem, pocit na zvracení, zvracení, kožní vyrážku, svědění, závratě, otok obličeje, rtů, jazyka nebo krku (hrdla), a potíže s dýcháním.

Hlášení nežádoucích účinků:

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.

Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo prostřednictvím národního systému hlášení nežádoucích účinků:

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Šrobárova 48

100 41 Praha 10

webové stránky:

Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.

5.   Jak Gaviscon Duo Efekt suspenze uchovávat

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na krabičce a lahvičce za „EXP“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 30 °C. Chraňte před chladem a mrazem.

Spotřebujte do 6 měsíců po otevření.

Před prvním použitím tohoto přípravku zkontrolujte, zda není poškozený těsnící kryt.

Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

6.   Obsah balení a další informace

Co Gaviscon Duo Efekt Suspenze obsahuje:

Léčivými látkami jsou 500 mg natrii alginas; 213 mg natrii hydrogenocarbonas a 325 mg calcii carbonas v 10 ml suspenze.

Pomocnými látkami jsou karbomer 974 P, methylparaben (E 218) a propylparaben (E 216), sodná sůl sacharinu, mátové aroma, hydroxid sodný a čištěná voda.

Tento přípravek neobsahuje cukr ani gluten.

Jak Gaviscon Duo Efekt Suspenze vypadá a co obsahuje toto balení:

Gaviscon Duo Efekt Suspenze je téměř bílá až krémově bílá suspenze s peprmintovou vůní a příchutí.

Gaviscon Duo Efekt Suspenze je dodáván v lahvích obsahujících 150 ml, 200 ml 300 ml a 600 ml.

Na trhu nemusí být všechny velikosti balení.

Držitel rozhodnutí o registraci:

Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Limited, 103–105 Bath Road, SL1 3UH, Slough

Velká Británie

Výrobce:

Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Limited, Hull, HU8 7DS, Velká Británie

Tento léčivý přípravek je v členských státech EHP registrován pod těmito názvy:

Belgie

Gaviscon Antizuur – Antireflux / Antiacide – Antireflux / Antisaure – Antireflux

Kypr

Gaviscon Double Action Evaiúpn^a

Česká republika

Gaviscon Duo Efekt Suspenze

Grécko

Gaviscon Double Action Evaiúpn^a

Irsko

Gaviscon Extra Oral Suspension. Sodium alginate 500mg, sodium bicarbonate 213mg, calcium carbonate 325mg

Lucembursko

Gaviscon Antiacide – Antireflux

Nizozemí

Gaviscon Duo suspensie

Slovenská republika

Gaviscon Duo Efekt Perorálna suspenzia

Velká Británie

Gaviscon Double Action Liquid

Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 6. 12. 2017

strana 4 (celkem 4)

Další informace o léčivu GAVISCON DUO EFEKT SUSPENZE

Jak se GAVISCON DUO EFEKT SUSPENZE podává: perorální podání - perorální suspenze
Výdej léku: volně prodejné léčivé přípravky

Balení: Lahev
Velikost balení: 1X150ML I

Držitel rozhodnutí o registraci daného léku v České republice:
Reckitt Benckiser Healthcare (UK) Limited, Slough
E-mail: ksenia.razumovich@rb.com, lukas.kulhavy@rb.com
Telefon: 227 110 141

Lék je zařazen v ATC stromu:

Co je GAVISCON DUO EFEKT a k čemu slouží?

GAVISCON DUO EFEKT je lék, který se používá k úlevě od pálení žáhy a refluxu. Obsahuje dvě účinné látky, které vytvářejí ochranný gel na povrchu žaludečního obsahu.

Jak dlouho trvá účinek GAVISCON DUO EFEKT?

Účinky GAVISCON DUO EFEKT obvykle nastupují do 30 minut po užití a trvají až 4 hodiny.

Je GAVISCON DUO EFEKT vhodný pro těhotné ženy?

Ano, GAVISCON DUO EFEKT může být užíván těhotnými ženami, ale vždy je dobré se před použitím poradit se svým lékařem.

Mohu užívat GAVISCON DUO EFEKT při kojení?

Ano, GAVISCON DUO EFEKT je považován za bezpečný během kojení. Vždy se však doporučuje konzultace s lékařem.

Jak mám užívat GAVISCON DUO EFEKT?

GAVISCON DUO EFEKT se obvykle užívá po jídle a před spaním. Dávkování by mělo být dodržováno podle pokynů lékaře.

Mohu kombinovat GAVISCON DUO EFEKT s jinými léky?

Před kombinací GAVISCON DUO EFEKT s jinými léky se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Některé léky mohou mít interakce.

Jaké jsou vedlejší účinky GAVISCON DUO EFEKT?

Mezi možné vedlejší účinky patří zácpa nebo nadýmání. Pokud se objeví vážné reakce, vyhledejte okamžitě pomoc.

Mohu použít GAVISCON DUO EFEKT při alergii na některou složku?

Pokud máte alergii na kteroukoliv složku přípravku, neužívejte ho a informujte svého lékaře o alternativních možnostech.

Je GAVISCON DUO EFEKT dostupný bez předpisu?

Ano, GAVISCON DUO EFEKT je volně prodejný lék a můžete ho zakoupit v lékárnách bez předpisu.

Jak dlouho mohu používat GAVISCON DUO EFEKT?

Doporučuje se nepoužívat GAVISCON DUO EFEKT déle než 14 dní bez konzultace s lékařem.

Co mám dělat, když zapomenu užít dávku?

Pokud zapomenete užít dávku, vezměte si ji co nejdříve. Pokud je blízko čas další dávky, vynechte zapomenutou dávku.

Lze GAVISCON DUO EFEKT používat jako prevenci pálení žáhy?

Ano, někteří lidé používají GAVISCON DUO EFEKT jako prevenci pálení žáhy po náročných jídlech nebo před spaním.

Může užívání GAVISCON DUO EFEKT ovlivnit trávení?

GAVISCON DUO EFEKT obvykle neovlivňuje trávení negativně, může však pomoci zmírnit nepohodlí spojené s refluxem.

Kolik kalorií obsahuje GAVISCON DUO EFEKT?

GAVISCON DUO EFEKT obsahuje zanedbatelné množství kalorií a neměl by ovlivnit vaši dietu.

Je možné překročit doporučenou dávku GAVISCON DUO EFEKT?

Nikdy byste neměli překračovat doporučené dávkování bez konzultace s odborníkem. Může to vést k nežádoucím účinkům.

Jak skladovat GAVISCON DUO EFEKT správně?

Uchovávejte GAVISCON DUO EFEKT při pokojové teplotě a mimo dosah dětí. Neuchovávejte ho v chladničce.

Kdo by měl vyhnout užívání GAVISCON DUO EFEKT?

Lidé s renálními problémy nebo srdečními potížemi by měli být opatrní při užívání. Vždy konzultujte s lékařem.

Jak mohu zmírnit pálení žáhy kromě užívání GAVISCONU?

Kromě užívání léku můžete zkusit jíst menší porce, vyhnout se kořeněným jídlům a nezapomínat na hydrataci.

Může dlouhodobé užívání ovlivnit zdraví zubů?

Dlouhodobé používání obsahu gely může mít vliv na zdraví zubů; doporučuje se udržovat dobrou ústní hygienu během léčby.